
Vuoden tekijä 2021 – Matti Pirnes!
Jääkiekkoliitto on palkinnut Karjala-turnauksen yhteydessä 13.11. seurojen aktiivisia toimijoita Vuoden tekijä 2021 -palkinnoin.
Karhu-Kissojen palkituksi nousi toimistopäällikkö Matti Pirnes seuraavin perusteluin:
Matti Pirnes on Karhu-Kissojen monivuotinen seuratyöntekijä. Vuosien aikana hän on toiminut joukkueenjohtajana, huoltajana, valmentajana, hallituksen jäsenenä,
junioripäällikkönä ja toimii nykyään Karhu-Kissojen toimistopäällikkönä. Tässäkin roolissa hän on ollut jo 12 vuotta.
Matti on Karhu-Kissojen sydän. Hän jakaa jäävuorot, hoitaa toimistoasiat,pitää yhteyttä joukkueisiin, seuroihin, liittoon ja ihan kaikkiin, jotta hommat toimisivat Karhu-Kissoissa hyvin tai jopa loistavasti. Iso kiitos Matille, että jaksat intohimoisesti jakaa hyvää energiaa. Olet ehdottomasti ansainnut tämän palkinnon!
Onnea Matti!